האם משלמים רק על עמלות של סליקת אשראי באינטרנט?
רכישה באמצעות האינטרנט של מוצרים או שירותים היא כבר משהו שאנחנו עושים באופן טבעי. פעם היא היתה נחלתם רק של אלו שהיו נחשבים ל"טכנולוגיים", אלו שיודעים להתעסק עם מחשבים ואפליקציות והיום, זה חלק מהחיים של כולם. האינטרנט פתח בפני בעלי העסקים עולם שלם של אפשרויות כשהעיקרית שבהן היא להרחיב את העסקים שלהם. הם כבר לא צריכים להיות מוגבלים גיאוגרפית אלא יכולים למכור לקוח בארץ ואף בעולם, מהסיבה הפשוטה – כי הם גם ככה שולחים את המוצרים שהם מוכרים בדואר או על ידי חברת שליחויות, אז לא משנה איפה הלקוח ממוקם (אפשר אפילו לשלוח ללקוחות בחו"ל)

מה שכן, הם משלמים כמובן על סליקת האשראי אך תשלום שנחשב לזעום יחסית, ויש שתי שיטות לקבלת הכסף מהלקוח מה שמשליך על העמלה לחברת הסליקה.

האפשרות הראשונה

האפשרות הראשונה היא האפשרות הבסיסית. גובים מלקוח כסף באמצעות מערכת הסליקה, ולאחר מכן התשלום עובר לחשבון הבנק של בעל העסק אחת לחודש. התשלום לא עובר מיידית אלא בחודש שלאחר הגבייה בתאריך ספציפי. לא רק הוא עובר אלא יחד איתו כל התשלומים שנגבו באותו החודש מועברים באותו תאריך בחודש שלאחר מכן. כמובן שיש עמלה על הגבייה והיא עמלה בסיסית על כל עסקה. למי שיטת הגבייה הזו מתאימה? לעסקים קטנים בעיקר, עסקים שלא חייבים את הכסף במהירות אלא יכולים לקבל את כל התשלומים במרוכז אחת לחודש.

האפשרות השנייה

האפשרות השנייה היא אפשרות של קבלת הכסף כמעט מיידית מרגע הגבייה. בעל העסק מבצע את הגבייה מהלקוח שלו, ובתוך 24 שעות הוא רואה את הכסף בחשבון הבנק שלו. כמובן שבמקרה כזה העמלה תהיה גבוהה יותר, מכיוון שחברת הסליקה לא מחזיקה את הכסף אצלה. האפשרות הזו היא כמעט כמו קבלת כסף מזומן מהלקוח מה שמאפשר התנהלות טובה יותר. למי זה מתאים? בעיקר לעסקים בינוניים וגדולים שתזרים המזומנים שלהם לפעמים מוגבל יותר. הם צריכים לרכוש ציוד, לשלם משכורות ולהוציא על דברים נוספים, וזה שיש להם כסף שנכנס אליהם במהירות לאחר העסקה, מקל עליהם את ההתנהלות השוטפת.

לא סלקת – לא שילמת

אם אתם בעלי עסק אינטרנטי או פיזי כלשהוא, אתם חייבים סליקת אשראי באתר שלכם. לא סלקתם – לא שילמתם עמלה כך שבכל מקרה אין לכם מה להפסיד. אם העסק שלכם הוא אינטרנטי, ללא סליקת אשראי לעסק לא תהיה זכות קיום. אם הוא פיזי, אתם חייבים שגם שיטת התשלום הזו תהיה. למה? כי לכולם היום יש כרטיס אשראי ואם לא תהיה לכם אפשרות לסליקת אשראי, תמכרו הרבה פחות. סליקת אשראי היא בסיסית היום בכל עסק שהוא, ואם אתם עומדים לפתוח עסק או שיש לכם כבר אחד, אתם חייבים את אופציית התשלום הזו.

מאמרים נוספים