טיפים לרכישה בטוחה באינטרנט
בעולם המודרני, לא מעט רכישות של מוצרים או שירותים מתבצעים באמצעות הרשת. למעשה, לפי כל ההערכות ככל שיעבור הזמן יותר ויותר אנשים ירכשו באינטרנט בגלל הנוחות, בגלל המהירות בגלל הקלות ובגלל המחירים הנמוכים ברוב המקרים ביחס לחנויות פיזיות. רכישה באינטרנט דורשת השארת פרטי כרטיס אשראי ואף אחד לא רוצה שיגנבו לו את פרטי הכרטיס ויעשו בו שימוש, ולכן יש כמה צעדים שצריך לעשות בשביל להגן על הקנייה, להגן על הכרטיס מפני האקרים שמחפשים כל הזמן דרכים לעשות את זה. הנה כמה טיפים לרכישה בטוחה באינטרנט שיקטינו משמעותית את הסיכויים שזה יקרה:

  • עדכוני אבטחה בדפדפן – בין אם אתם גולשים בפיירפורס, באקספלורר או בכרום קיבלתם מן הסתם לא פעם הודעות על עדכוני אבטחה בדפדפן שאתם צריכים לאשר. אם התעלמתם מההודעה כדאי שתפסיקו לעשות את זה. החברות שמאחורי הדפדפנים הללו משפרות כל הזמן את רמת האבטחה בהתאם לאיומים מצד האקרים, והאחרונים מצידם מצליחים שוב ושוב להתגבר על העדכונים וחוזר חלילה. בכדי שהמחשב שלכם יהיה מוגן אתם חייבים לאשר את העדכונים הללו בשביל להקשות את החיים של אותם האקרים, עד לעדכון הבא.
  • להכיר את המוכר – יש מיליוני אתרים ברחבי הרשת מהם בטוחים יותר או פחות, וקשה מאוד לדעת את זה בעיקר כשמדובר על אתרים לא מוכרים. אז קודם כל כדאי לכם לבצע רכישות באתרים גדולים ומוכרים שסביר להניח שעובדים עם פרוטוקולי אבטחה איכותיים. בנוסף, קיראו את אמנת השירות ואת תנאי המשלוח וכל פרט שיכול אולי להעיד על בעיה. ודאו גם שיש לכם כתובת ברורה לתלונות ושיש "אבא ואימא" למוצר אותו אתם רוכשים.
  • תעודות אבטחה – כשתגיעו לעמוד רכישה באתר כלשהוא אתם אמורים לראות סמל של מנעול ליד כתובת האתר. המנעול הוא חלק מפרוטוקול אבטחה SSL ובנוסף כתוב ה-URL צריכה להיות HTTPS ולא HTTP, מכיוון שה-S הוא ה- SECURED.
  • תשלום בכרטיס אשראי – חברות האשראי מבטחות את הכסף שלכם לתקופה מסוימת וזו האופציה היחידה שאתם יכולים לרכוש בה (גם פייפאל שמחובר לכרטיס האשראי) אם הגעתם לאתר שמאפשר רק רכישה במזומן או באמצעות צ'קים, אתם אמורים לחשוד מיד ולוותר על הרכישה בו.
  • תשלום באמצעות פייפאל - חברת PAYPAL היא חברת בת של איביי, חברת סליקה שיש שיגידו שהיא הבטוחה בעולם. השיטה חכמה ופשוטה, כרטיס האשראי שלכם לא חשוף באינטרנט אלא הוא מחובר לכתובת המייל שלכם, מה שגם חוסך לכם את הקלדת פרטי הכרטיס. זו שיטה בטוחה ומומלצת מאוד לרכישה באמצעותה.

שימו לב לנורות אדומות
בסופו של דבר, רכישה ברשת אמורה להיות בטוחה בעיקר עם התקדמות אמצעי האבטחה שישנם כיום. אתם צריכים להיות ערניים כל הזמן בכל הקשור לקניות ברשת, לשים לב לדברים שלא נראים לכם ולהתאפק מלקנות גם אם אתם מאוד רוצים את המוצר, במידה ויש לכם חד כלשהוא.


מאמרים נוספים