טיפים לכתיבת תוכן למכירת מוצר באינטרנט
מכירת מוצרים באינטרנט היא נחלתם של רבים. עוד לפני שנגיף הקורונה עשה עלייה רבים הבינו את הכוח שיש ברשת אבל אחרי שהוא הגיע ועצר את העולם, זה כבר היה יותר ברור מברור. כל בעל עסק חייב ייצוג אינטרנטי כפלטפורמה יחידה או כפלטפורמה נוספת להגדלת המכירות שלו, אבל מכירות באינטרנט הם אומנות בפני עצמה.

מה שמשכנע בעולם האמיתי לאו דווקא משכנע בעולם הווירטואלי ומה שקל להסביר בשיחה נעימה עם המוכר, קשה לא פעם להסביר במילים כתובות. אבל מי שיודע לכתוב תוכן למוצרים שהוא מוכר באינטרנט בצורה נכונה יוכל להגדיל עוד ועוד את כמות המכירות שלו. למעשה, למילים כתובות יש לא פעם הרבה יותר כוח מאשר למילים שנאמרות והנה כמה טיפים בנושא.

תכתבו כותרת משכנעת

כותרת למוצר יכולה להיות תיאור כללי יבש שלו ויכולה להיות גם תיאור מושך יותר וכזה שגורם לרצות לקרוא. כך לדוגמא אם אתם מוכרים נעלי אדידס שמיועדות לריצה הכותרת יכולה להיות "נעלי ריצה אדידס" אבל אם אתם רוצים באמת להעלות את סיכויי המכירה שלהן, כותרת כמו "נעלי ריצה אדידס איכותיות לתוצאות מדהימות" תהיה בהחלט עדיפה.

תפרטו את היתרונות שלו

אנשים אוהבים לדעת לא רק מה הם קונים אלא בעיקר, איך המוצר יעזור להם, איך הוא ישפר להם את החיים. כשאתם כותבים תוכן למוצר בשביל למכור אותו אתם צריכים לזכור את זה. עם כל הכבוד לנתונים היבשים שחשוב שיהיו, אתם צריכים לגרום לקונה להתלהבות, לרצות את המוצר כמה שיותר.

גם פרטים יבשים

אז נכון שצריך לעורר התלהבות, רצון וצורך במוצר אבל אין מה לעשות, חייבים להכניס גם את הפרטים היבשים כדי שהלקוח יידע מה הוא קונה. זה אומר מידות, גדלים, צורה, צבע וכל מידע אחר, או המילים אחרות, כל מה שהקונה הפוטנציאלי לא יכול לראות פיזית וצריך תיאור שלו כדי ליצור תמונה במוחו וכדי למדוד ולראות שמתאים לו.

שלבו ביטויי מפתח בתוכן

ביטויי מפתח אלו ביטויים שהגולשים מחפשים ובשביל שגוגל יפנה לאתר שלכם ולעמוד המוצר הספציפי, הם צריכים להיות מקודמים. עולם ה-SEO (עולם הקידום האורגני) הוא עולם שלם וכדאי שתלמדו עליו או שתתנו למומחה לסייע לכם, רק חשוב שתדעו – מעבר לתוכן עצמו צריך להתייחס גם למנוע החיפוש של גוגל.

קריאה לפעולה

גם אם תכתבו מדהים ותוסיפו ביטויי מפתח, גם אם תתארו את המוצר לפרטים ותוסיפו תמונות מרהיבות, אתם חייבים "להגיד" לגולש מה הוא צריך לעשות. קוראים לזה "קריאה לפעולה" והיא מגיעה בדמות "קנה עכשיו" "לחץ כאן לרכישה" ואחרים. תתפלאו לשמוע כמה גולשים שרוצים לקנות עוזבים את האתר ללא רכישה, וכשיש קריאה איכותית לפעולה ובעיקר אם היא משכנעת כמו "אז קדימה, למה אתם מחכים? זה הזמן לרכוש!" אכן משלימים את פעולת הרכישה.

מאמרים נוספים