טיפים למניעת ביטול עסקאות באשראי
לא משנה איזה עסק יש לכם, אתם חייבים לאפשר ללקוחות שלכם לבצע תשלום באשראי. זו דרך נוחה יותר ופשוטה יותר עבורם מכל דרך אחרת, וזו דרך בטוחה יותר מכיוון שכיום יש ביטוח של חברות האשראי במקרים של הונאה. בין אם יש לכם חנות וירטואלית ובין אם אתם מספקים שירות או כל מוצר שהוא, הלקוחות שלכם יכולים לבקש לבטל את העסקה לאחר שהיא התבצעה. בשבילכם בעלי העסקים זה טרטור לא קטן וגם הפסד כספי לפעמים, ואתם צריכים לעשות הכול בשביל שזה לא יקרה. הנה כמה טיפים איך להפחית את כמות הביטולים כמה שיותר, ובעיקר, איך לגרום ללקוחות שלכם לבצע את הרכישה בביטחון מלא ובלי חשש, בכדי שאחר כך לא תהיה שום סיבה שהם ירצו לבטל.

מילת המפתח – בטחון

אז מתי לקוחות מבטלים עסקת אשראי? נכון שיש מקרים בהם הלקוח מתחרט, מחליט שהוא לא צריך את המוצר ורוצה לבטל את העסקה, אך ברוב המקרים ביטולים כאלו נובעים מפחד וחוסר בטחון, חוסר בטחון בנוגע לעסק לו הם נתנו את מספר כרטיס האשראי שלהם וחשש שלהם שהם לא יקבלו את מה שהם הזמינו. אתם צריכים לדאוג לביטחון מלא מצידם מה שאומר קודם כל שירות לקוחות מצוין, הסברים טלפוניים אם צריך בכדי שהם יבינו שמי שנמצא בצד השני לא מתכוון להערים עליהם בשום דרך. מדיניות החזרת מוצרים לדוגמא יכולה להיות דרך מצוינת בשביל להגביר את בטחון הקנייה, מכיוון הלקוחות יודעים שיש להם הזדמנות להחזיר במידת הצורך. בפועל, כמעט אף אחד לא מנצל את האופציה הזו.

ספקו את כל המידע הרלוונטי

עוד דרך להפחית חששות אצל הלקוחות שלכם לגבי המוצר שהם רכשו היא באמצעות מידע רב רלוונטי ככל הניתן. אתם צריכים לתאר את המוצר שלכם בפירוט, צריכים לתאר מידות ומשקלים, צבעים וצורות וכל מה שנוגע למוצר. כדאי גם שתכתבו מה התועלת שתתקבל משימוש במוצר הזה מה שעוד יותר יגביר את הסיכויים שתמכרו ותפחיתו חששות. מעבר לכך אתם צריכים לספק תמונות איכותיות כמה שיותר, לצלם מכמה שיותר זוויות ולתת ללקוחות שלכם את ההרגשה שהם "מחזיקים את המוצר" אם יש לכם וידאו על הפעול של המוצר, זה עוד יותר טוב.

דברו איתם

הלקוח רוצה לבטל את העסקה? אל תלחצו עליו ואל תתנו לו את ההרגשה שאתם לא מתכוונים לוותר. הבהירו לו שאם הוא רוצה הוא יוכל לוותר על העסקה ושדרו בכך אמינות, אך בכל זאת הסבירו לו למה כדאי לו לקנות את המוצר או לעשות שימוש בשירות. גם אם הוא בכל את יוותר, יש סיכוי גבוה שהוא יחזור אליכם בעתיד וישווק אתכם בסביבה שלו כעסק שניתן לסמוך עליו ובאמת עושה הכול בכדי שהלקוחות שלו יהיו מרוצים.

מאמרים נוספים