איך להכין מייל שיווקי נכון שידחוף לרכישות עם דף תשלום
מיילים שיווקיים הם עדיין אמצעי לגיטימי למכירה, ואם מקיימים את החוק הרלוונטי, אם עושים את הדברים בצורה נכונה אפשר להכניס ממיילים כאלו לא מעט.

כולנו מקבלים מיילים שיווקיים כל הזמן ואם לומר את האמת, את רוב המיילים הללו אנחנו בכלל לא פותחים, ואת אלו שכן אנחנו סוגרים מהר מאוד. אבל יש אחוז (קטן אומנם) של מיילים שאנחנו כן מתייחסים אליהם ואפילו קונים משהו אחרי שאנחנו קוראים אותם. אז מה הסוד של אותם מיילים שיווקיים? איך מכינים נכון מייל שידחוף לרכישות עם דף תשלום? הנה כמה חוקים שצריך להכיר.

הכותרת היא קריטית

כן, לא פחות מזה. אחוז גבוה נוטשים את המיילים השיווקיים כבר בשלב הכותרת, ואם לא תהיו יצירתיים, אם לא תהיו מעניינים מספיק או מפתיעים מספיק אין שום סיבה שהגולש יפתח את המייל. שורת הנושא חייבת להיות גם מותאמת לגוף המייל. אם היא לא תהיה כזו, הגולש ירגיש מהר מאוד מרומה והוא יסגור את המייל בזעם כך שקנייה לא תהיה בכלל אופציה מבחינתו.

תכתבו רגיל

יש אנשים שבטוחים שהם צריכים לכתוב במייל השיווקי שלהם ממש כאילו הם היו מנחים בערוץ הקניות. אז זהו, שממש לא. "עכשיו במבצע" ו"רק היום" כבר מזמן לא עובדים ולמעשה, הם יוצרים אפילו איזה שהוא אנטי. מה כן? דברו עם הגולשים שלכם בגובה העיניים, דברו איתם רגיל. הסיכויים שמייל כזה יוביל לרכישה עם דף תשלום יהיו גבוהים הרבה יותר.

תגיעו לעיקר ודי מהר

הגולשים שאמורים להיות הלקוחות הפוטנציאליים שלכם חסרי סבלנות. הם מקבלים אין ספור מיילים כאלו ביום ואם כבר הצלחתם לגרום להם לפתוח את המייל, אתם חייבים לתת להם להבין איפה הם נמצאים ומה אתם מוכרים להם ומהר. אל תמרחו אותם יותר מידי כי הם יינטשו את המייל בתוך זמן קצר. אל תכתבו יותר מידי פסקאות, תגיעו לעניין ותתרכזו בו.

תכתבו שורות קצרות

כשחקרו מה גורם לאנשים לקרוא מיילים ארוכים, גילו שדווקא שורות קצרות הן אלו שהחזיקו את הגולשים. כשהשורות ארוכות, העיניים מתעייפות מהר ויוצאות מריכוז, ושורות קצרות מחזיקות את הגולש עד סוף המייל (אם הוא מעניין כמובן) תקפידו על זה כדי שתשיגו את המטרה והיא כניסה לקישור שיוביל לרכישה בדף התשלום.

תגידו לגולשים מה לעשות

זה אולי נשמע בנאלי אבל יש לא מעט בעלי עסקים שנופלים בזה. הם משקיעים בשורת פתיחה טובה, במייל מעניין וענייני, ובסופו הם שמים קישור שמוביל לדף הרכישה. מה הם לא עושים? הם לא אומרים לגולש לבצע את הרכישה, הם לא קוראים לפעולה והם מפספסים את ההזדמנות.

אם תכתבו את המייל השיווקי בצורה נכונה הוא עשוי להיות עוד כלי משמעותי בשבילכם להעלאת כמות המכירות.

מאמרים נוספים