האם כדאי חנות אינטרנטית עצמאית או דרך פלטפורמה מוכנה?
אם אתם עומדים בפני ההתלבטות הזו איזה סוג של חנות וירטואלית כדאית לכם, אתם כנראה כבר מבינים למה אתם חייבים חנות ברשת. לא משנה אם יש לכם כבר חנות פיזית או אין לכם, אם יש לכם מוצר אתם חייבים למכור אותו אונליין מכיוון ששם נמצאים רוב הלקוחות. אם לא תפתחו חנות לא רק שתפסידו הרבה לקוחות אלא גם תשלחו את אלו שמחפשים אתכם היישר לזרועותיהם של המתחרים שלכם.

בבואכם לבנות חנות אינטרנטית יש לכם שתי אפשרויות – חנות אינטרנטית עצמאית או חנות ש"יושבת" על פלטפורמה מוכנה.

מה ההבדל ביניהן?

למה לכם בתור בעלי עסק כדאי לאפשר חיוב בתשלומים? יש לכך כמה סיבות. ראשית, המצב היום הוא כזה שיש לא מעט אנשים שלא קל להם לקנות מוצרים בעיקר אם הם במחיר גבוה. הם לא יכולים להרשות לעצמם להוציא מעכשיו לעכשיו סכום גדול, ואם הוא יתחלק להם על פני כמה חודשים, זה יהיה הרבה יותר פשוט בשבילם. אופצייתחנות אינטרנטית עצמאית זה אומר חנות שנבנתה מאפס במיוחד בשבילכם. היא יכולה להיבנות בפלטפורמה כללית לבניית אתרים כמו וורדפרס או כל אחת אחרת, ויש לכם שליטה מלאה על החנות. חנות וירטואלית על פלטפורמה מוכנה זה אומר שהחנות כבר מוכנה ולכם נותר לבחור את העיצוב מבין שלל עיצובים וכמובן, להכניס את המוצרים לחנות ולהתחיל למכור. חנות כזו מגיעה עם כל הפיצ'רים הרלוונטיים לחנות וירטואלית.

חנות עצמאית – יתרונות וחסרונות

האופציה של חנות עצמאית טומנת בחובה יתרונות וחסרונות. היתרונות הם קודם כל שליטה מלאה על החנות, על הפיצ'רים שיהיו בה, יכולת הוספה של פיצ'רים ויכולת תכנות של החנות. חנות עצמאית גם "יושבת" על שרת אחסון שאתם בוחרים, ולכל שרת אחסון יש את היתרונות שלו והחסרונות שלו. בחנות עצמאית לא יכול להיות מצב בו החברה שמאחורי החנות תסיים את פעילותה, מכיוון שגם במקרה הגרוע ביותר בו חברת האחסון נסגרת, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעביר את החנות לאחסון אחר. חשוב לזכור שגם השליטה באבטחה של האתר, הוספת שכבות הגנה וכדומה היא כולה בידיים שלכם.

החסרונות – תכנות מלא של החנות מאפס. דאגה לכל פרט ופרט בה – בנייה, עיצוב, הוספת אפשרויות סליקה, חיבור שלהן ובעיקר, עבודה רבה של בנית ועיצוב החנות ותשלום מלא עליהם. אין גם שירות לקוחות פורמאלי ואתם צריכים למצוא פתרונות לבד או לשלם עליהם.

חנות על פלטפורמה – יתרונות וחסרונות

לחנות על פלטפורמה קיימת יש לא מעט יתרונות. היתרונות הן בעיקר בכך שהכול מגיע מוכן, מה שאומר שכל מה שצריך הוא לבחור תבנית ולהכניס את המוצרים, יש מערכת סליקה, יש באנרים, אמצעי קידום ולא מעט פיצ'רים שמגיעים "בילט אין" עם החנות. לא צריך לשלם למתכנת או למישהו שיבנה או יעצב את החנות.

החסרונות – זו מערכת סגורה שאי אפשר להוסיף לה שום דבר חיצוני. אם ראיתם איזה שהוא פיצ'ר נחמד בחנות אחרת וגם אתם רוצים, אם הוא לא חלק מהמערכת זה בלתי אפשרי.


אז מה עדיף? אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו. כל אחד לפי הצרכים שלו ומי שלא רוצה לעבוד קשה מידי סביב הקמת החנות, יבחר בפלטפורמה מוכנה אך יקרה יותר ברמה החודשית.

מאמרים נוספים